Ubezpieczenie dla niepełnosprawnych

Ubezpieczenie dla niepełnosprawnych to często w naszym rozumieniu ubezpieczenia samochodu dostosowanego do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Jednak czy to jedyne możliwe ubezpieczenie? Już 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji ERGO Hestia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów ze specjalną ofertą.

– Na co dzień uwzględniamy potrzeby różnych grup klientów, aby nasi agenci mogli jak najlepiej dostosować ubezpieczenie – mówi Kamila Lewnau, zastępca dyrektora Biura Ubezpieczeń Indywidualnych ERGO Hestii.

ERGO Hestia rozumie, jak ubezpieczać klientów w przyjazny i odpowiedzialny sposób. Dlatego stawia na dialog ze wszystkimi. Chcąc zapewnić pełną dostępność oferty, usługi projektuje w sposób uniwersalny, dostosowując je do potrzeb różnych grup społecznych, m.in. osób z niepełnosprawnością. Jednym z efektów takiego myślenia jest wprowadzenie obsługi w języku migowym.

– Wrażliwość towarzystwa ubezpieczeń na potrzeby osób z niepełnosprawnościami jest integralnym elementem społecznej odpowiedzialności biznesu – mówi Mario Zamarripa, dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w ERGO Hestii. Na takie podejście mogą liczyć zarówno nasi klienci, jak i też poszkodowani przez naszych klientów. Osiem lat temu powołaliśmy Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym, które do dziś pomogło kilkuset najciężej poszkodowanym ofiarom wypadków, których sprawca miał polisę OC ERGO Hestii. Wielu z nich wróciło do sprawności mimo początkowych złych rokowań lekarzy. Osoby rehabilitowane mają do dyspozycji między innymi egzoszkielet – nowoczesne urządzenie do rehabilitacji osób po urazach kręgosłupa – dodaje Mario Zamarripa.

ERGO 7 to produkt kompleksowo dopasowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Z myślą o różnorodności naszych klientów przygotowaliśmy wyjątkową ofertę.

W naszym pakiecie ERGO 7:

 • Ubezpieczając dom lub mieszkanie, ochroną obejmiesz również podjazd i windę dla wózka inwalidzkiego
 • Rzeczy osobiste to nie tylko komputer i laptop, ale również sprzęt medyczny i rehabilitacyjny oraz środki ortopedyczne i pomocnicze wspierające lub umożliwiające funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnościami (aparaty słuchowe, implanty ślimakowe, pompy insulinowe i zestawy infuzyjne do osobistych pomp insulinowych, kule, laski, wózki inwalidzkie niepodlegające rejestracji, glukometry, protezy kończyn, ortezy, ssak medyczny, wózek inwalidzki); 
 • Jeśli zachorujesz, a Twoje dziecko wymaga szczególnej opieki – poprzez nasz Assistance zorganizujesz specjalistyczną pomoc dostosowaną do jego niepełnosprawności
 • Nasze ubezpieczenie obejmuje pojazdy dostosowane do osób z niepełnosprawnością – bez ponoszenia dodatkowych kosztów niestandardowego wyposażenia
 • wraz z ubezpieczeniem bagażu zyskujesz ochronę sprzętu medycznego. Ochrona obejmuje również mienie poza miejscem zamieszkania. Jeżeli ktoś Cię okradnie lub zniszczy Twój sprzęt w trakcie transportu lub też poza miejscem zamieszkania,
 • W przypadku szkody lub awarii samochodu, wynajęty w ramach Assistance pojazd będzie dostosowany do potrzeb osoby z niepełnosprawnością
 • Odpowiedzialność cywilna obejmuje również szkody wyrządzone poprzez użytkowanie sprzętu medycznego czy sprzętu umożliwiającego poruszanie się. Szkody polegające na uszkodzeniu mienia osób trzecich podczas poruszania się wózkiem inwalidzkim jest również objęte ochroną. Podobnie jak szkody wyrządzone rowerem na terenie całej Europy a nie tylko w mieszkaniu czy domu.
 • Przykładem może być ubezpieczenie pompy insulinowej. Pompa insulinowa może być objęta ubezpieczeniem w ramach ubezpieczenia mieszkania lub domu, jako rzecz osobista w szczególności jako mienie wspomagające.
  Szczegółowy opis ochrony znajduje się w załączonych warunkach na stronie 22 par 5
 • “Ubezpieczenie rzeczy osobistych wspierających lub umożliwiających funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnościami, znajdujących się poza miejscem ubezpieczenia obejmuje utratę, zniszczenie lub uszkodzenie, w okolicznościach i w zakresie zdarzeń opisanych w poniższej tabeli. Ochrona ubezpieczeniowa w zakresie wskazanym poniżej świadczona jest na całym świecie. – tabela str 22″ Ogólne Warunki Ubezpieczenia
   
  Przedmiotowe mienie podobnie jak pozostałe rodzaje sprzętów medycznych jest objęta ubezpieczeniem od wszystkich ryzyk zgodnie z wariantem 3 ubezpieczenia ERGO7. Zakres terytorialny ubezpieczenia obejmuje mienie na terenie mieszkania oraz dodatkowo poza miejscem zamieszkania.

  Zapraszamy do skorzystania z oferty “Ubezpieczenie dla niepełnosprawnych” poprzez formularz kontaktowy.