Najlepsze ubezpieczenie szyb w Twoim domu lub mieszkaniu

Zastanawiacie się czy ubezpieczyć szyby w swoim mieszkaniu lub domu? Czy ubezpieczenie szyb jest drogie? Jaką wybrać polisę, aby znalazło się w niej najlepsze ubezpieczenie szyb w Twoim domu lub mieszkaniu ?

Chcesz poznać koszty ubezpieczenia mieszkania? Napisz do nas

Każdy z nas jako dziecko pamięta rozbitą szybę lub był świadkiem zbicia  bawiąc się na podwórku lub przed blokiem. Teraz wspominamy to z uśmiechem jak rodzice na nas nakrzyczeli lub nawet musieliśmy pokryć ze swojego kieszonkowego koszty wymiany szyby na nową. A teraz będąc już dorosłymi ludźmi na taką samą sytuację patrzymy już inaczej – zazwyczaj od razu nasuwa nam się pytanie „ile będzie kosztować wymiana szyby?”

Dziś przedstawimy historię Pana Arkadiusza, który nie musi się nad tym zastanawiać.

Ubezpieczenie mieszkania lub domu w pełni pokrywa koszty wymiany szyby jak i robocizny.

Pan Arkadiusz mieszka w Zabrzu. Niecały rok temu wprowadził się do nowo wybudowanego domu. Z uwagi na zamiłowanie do ciszy i spokoju postanowił wybudować swój dom w spokojnej dzielnicy Zabrza. Jego dom zlokalizowany jest w bocznej cichej uliczce. Pan Arkadiusz od momentu zamieszkania w nowym domu postanowił wykupić ubezpieczenie, ale co najważniejsze, gwarantujące mu spokój „ducha” tzn. ubezpieczanie w wariancie all risk w ERGO7 w Ergo Hestii.

Ubezpieczanie all risk zawiera ubezpieczenie oszklenia bez dodatkowych opłat.

Każdego dnia Pan Arek pił poranną kawę spoglądając przez drzwi tarasowe na widok łąki za domem.Dzięki temu codziennemu rytuałowi, dobry humor nie opuszczał go przez cały dzień. Tego dnia Pan Arek z kubkiem kawy spojrzał przez ogromne drzwi tarasowe aby zobaczyć wschód słońca. Niestety jedna z największych szyb w drzwiach przesuwnych wychodzących na taras była rozbita. Po pobieżnych oględzinach okazało się, że szyba nie jest pęknięta przez uderzenie mechaniczne. Nie było wiadomo, jaka jest przyczyna uszkodzenia szyby. Po wykonaniu kilku telefonów po okolicznych szklarzach na terenie Zabrza, okazało się, że wielkość szyby robi bardzo duże znaczenie. Nie każdy szklarz chce się podjąć wykonania takiej wymiany. Koszty wymiany wraz z robocizną zostały oszacowane na kwotę 3 900 zł. Pan Arkadiusz za pomocą zdjęć udokumentował szkodę, a następnie zgłosił ją do ubezpieczyciela.Wypłata odszkodowania z ubezpieczenia została zrealizowana szybko i sprawnie.

Najlepsze ubezpieczenie szyb w Twoim domu lub mieszkaniu. Inne firmy ubezpieczeniowe za ubezpieczenie szyby żądają dodatkowej opłaty składek.

Pewnie każdy teraz zastanawia się co wchodzi w ubezpieczenie oszklenia. Szyba okienna to jedno, a co np. z szybą kominkową, ceramicznymi płytami grzewczymi lub ozdobami ściennymi ?

Co najważniejsze poprzez oszklenia rozumiemy:

  • szklane elementy: ścian, dachów domu, domku letniskowego lub domu w budowie, mebli, piekarnika, kuchenki mikrofalowej, okapu, balkonów, tarasów, loggii, elementów wykończenia;

  • szyby okienne i drzwiowe;

  • szyby kominkowe;

  • zamontowane w sposób trwały: lustra i witraże;

  • szklane, ceramiczne lub kamienne okładziny ścian i sufitów;

  • kuchenne płyty grzewcze – ceramiczne lub szklane;

  • akwaria lub terraria o pojemności powyżej 100 litrów

Należy pamiętać, że w wariancie all risk: oszklenie to nie tylko szyba okienna. Ubezpieczenie obejmuje również inne szklane elementy wystroju domu lub mieszkania. Ubezpieczenie obejmuje oprócz tego koszty robocizny.

Najlepsze ubezpieczenie w ERGO Hestia pokrywa koszty powstałej szkody, nawet kiedy jej przyczyna nie jest znana. Oprócz tego ubezpieczony otrzyma odszkodowanie w pełnej wysokości bez żadnych udziałów własnych ponieważ tak właśnie działa formuła All risk.

Ubezpieczenie szyb bez jakichkolwiek dopłat, a granica odpowiedzialności dla szkód w oszkleniach to 5% sumy ubezpieczenia odpowiednio domu lub mieszkania.

Dla przykładu, jeśli dom ubezpieczymy na kwotę 400 000 zł to szyby są ubezpieczone automatycznie na 20 000 zł!