Jak wybrać dobre i niedrogie ubezpieczenie domu w Żernicy?

Pewnie każdy z Was zastanawia się jak działa ubezpieczenie od warunków atmosferycznych, a jak to jest w wypadku burzy? Mieszkasz w Żernicy? Zastawiałeś się kiedyś nad tym jak wybrać dobre i niedrogie ubezpieczenie domu w Żernicy? Pani Izabela mieszka od 3 lat w Żernicy. Rok temu wykupiła ubezpieczenie domu w wariancie All risk w pakiecie ERGO 7. Pani Izabela jest z zasady rozsądna i poukładana, dlatego bardzo nie lubi niespodzianek. Niestety na wiele wydarzeń nie mamy wpływu, dlatego zaraz po generalnym remoncie domu zdecydowała się wykupić ubezpieczenie domu w wariancie All risk. Pani Izabela nie sądziła, że tak szybko skorzysta ze swojego ubezpieczenia. Pani Izabela należy do kobiet, które nie boją się burzy, dlatego gdy nadeszła nad Żernicę pewnej nocy, nie przestraszyła się, tylko po przebudzeniu przez gwałtowny i głośny grzmot poszła dalej spać. Następnego dnia rano obudziła się w zimnym domu. Zdziwiło ją to dlatego, iż piec był nowy oraz była ustawiona stała temperatura w komputerze sterującym pieca.

Zastanawiałeś się jak wybrać dobre i niedrogie ubezpieczenie domu w Żernicy?

Po upewnieniu się, że prąd jest, i zrestartowaniu komputera sterującego wszystko powinno działać jak zawsze. Pani Izabela stwierdziła, iż zadzwoni po serwis od pieca zaraz po powrocie z pracy. Niestety brama automatyczna oraz domofon także nie działały. Pani Izabela musiała ręcznie otworzyć bramę żeby wyjechać do pracy. Po drodze zauważyła firmę energetyczną naprawiającą okoliczny transformator. Po powrocie do domu z pracy sąsiad – Pan Andrzej – poinformował Panią Izabelę, iż nocna burza była dosyć gwałtowna z dużą ilością wyładowań atmosferycznych.

Jeśli nie jesteś pewien jaką polisę wybrać, napisz do nas 

Czy Twoje ubezpieczenie obejmuje wyładowania atmosferyczne i jednocześnie przepięcia?

Pan Andrzej poinformował także, że jeden z piorunów uderzył w transformator, co wyjaśniało przyjazd firmy energetycznej.  Przez uderzenie pioruna wystąpiło przepięcie na sieci energetycznej.

Przepięcie – gwałtowna zmiana napięcia w sieci elektrycznej.

W wyniku przepięcia u wielu z sąsiadów w Żernicy spaliły się sprzęty RTV i AGD w domach. W tej chwili Pani Izabela zrozumiała, że także u niej w domu spaliła się automatyka bramy, domofon oraz automatyka pieca centralnego ogrzewania.Jak wybrać dobre i niedrogie ubezpieczenie domu w Żernicy?

Pani Izabela stwierdziła, że zadzwoni do swojego ubezpieczyciela, aby otrzymać wypłatę ubezpieczenia. Pan Andrzej już zadzwonił do swojego ubezpieczyciela, ale otrzymał informację, iż jego ubezpieczenie nie obejmuje wypłaty odszkodowania w wyniku przepięcia.

U większości firm ubezpieczeniowych, ubezpieczenia domu czy mieszkania w wariancie podstawowym nie obejmują wypłaty odszkodowania w wyniku przepięcia. Istnieje możliwość uzyskania ich, ale za dodatkową opłatą.

Pan Andrzej poinformował Panią Izabelę, że jego ubezpieczenie obejmuje wyposażenie domu.

Wyposażenie – elementy dekoracyjne oraz urządzenia domu, mieszkania, domku letniskowego lub domu w budowie, w tym:

 1. meble (także wbudowane);
 2. sprzęt zmechanizowany i sprzęt AGD;
 3. sprzęt audiowizualny i RTV;
 4. przedmioty użytku domowego;
 5. zapasy gospodarstwa domowego

Ubezpieczenie domu, ubezpieczenie mieszkania obejmuje także ubezpieczenie rzeczy osobistych:

Rzeczy osobiste – przedmioty używane w życiu prywatnym przez ubezpieczonego, a także rzeczy czasowo znajdujące się w jego posiadaniu, w tym rzeczy wypożyczone lub użyczone – o ile wypożyczenie to lub użyczenie zostało potwierdzone na piśmie przez wypożyczającego lub użyczającego, w tym:

 1. odzież i inne przedmioty osobistego użytku;
 2. sprzęt: fotograficzny, elektroniczny, komputerowy oraz telefony komórkowe;
 3. instrumenty muzyczne;
 4. sprzęt sportowy;
 5. wózki inwalidzkie niepodlegające rejestracji oraz sprzęt medyczny i rehabilitacyjny;
 6. produkowana seryjnie broń wszelkiego rodzaju, posiadana zgodnie z przepisami prawa;
 7. programy komputerowe;
 8. biżuteria, zegarki, wyroby ze złota, srebra, kamieni szlachetnych i pereł, a także platyny i pozostałych metali z grupy platynowców, gotówka.

Tylko ubezpieczenie Pana Andrzeja nie obejmowało szkód wyrządzonych w wyniku przepięcia prądu. Pan Andrzej był załamany, ponieważ z uwagi na zaistniałą sytuację stracił m. in. bardzo drogi sprzęt grający.

Pani Izabela przypomniała sobie, iż przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej dokładnie dopytywała o szczegóły polisy swojego agenta. Polisa ubezpieczeniowa była dobierana do jej wymagań oraz ubezpieczenie zabezpieczało jej cały majątek i to dlatego spośród wszystkich polis dostępnych na rynku wybrała właśnie polisę ubezpieczeniową domu w wariancie All risk w ERGO7.

Wyładowanie atmosferyczne – wyładowanie elektryczne w atmosferze. Objawia się w postaci grzmotów, błyskawic i piorunów.

Pani Izabela bez wahania sięgnęła po telefon i podczas rozmowy z sąsiadem zgłosiła szkodę poprzez dostępną aplikację „Pomoc Online”.

 

Pan Andrzej był bardzo sceptycznie nastawiony do załatwiania sprawy poprzez aplikację, a do tego nie sądził, aby Pani Izabela otrzymała wypłatę odszkodowania.

Pani Izabela z uwagi na posiadane ubezpieczenie nieruchomości i wyposażenia domu otrzymała odszkodowanie za wymianę elektroniki w piecu uszkodzoną w skutek przepięć na kwotę 3000 zł

Dzięki posiadanemu ubezpieczeniu, które obejmowało również ubezpieczenie małej architektury i w wyniku przepięć dostała za wymianę domofonu 800 zł oraz za automatykę bramy 490 zł.

Ubezpieczenie Pani Izabeli obejmowało wypłatę odszkodowania w wyniku przepięcia, dlatego w sumie na usunięcie szkód otrzymała kwotę 4 290 zł.

Dla Pana Andrzeja zaistniała sytuacja nie skończyła się tak pozytywnie, ponieważ jego ubezpieczenie nie obejmowało wypłaty odszkodowania w wyniku przepięcia, a stracił sprzęt wart prawie 10 000 zł. Pan Andrzej z uwagi na swoje pozytywne nastawienia do życia stwierdził, że każda sytuacja uczy człowieka czegoś pozytywnego. Tym razem Pan Andrzej nauczył się kilku ważnych rzeczy:

– jest różnica między wyładowaniem elektrycznym, a przepięciem w rozumieniu ubezpieczenia,

– nie każde ubezpieczenie obejmuje szkody w wyniku przepięcia,

– aplikacja „Pomoc Online” kierowana do użytkowników korzystających z konta iHestia jest idealna do likwidacji szkody jak i śledzenia jej statusu.

Pani Izabela po zaistniałej sytuacji zadzwoniła do swojego agenta i podziękowała za świetne dobranie polisy ubezpieczeniowej dostosowane do jej potrzeb jak i poleciła go Panu Andrzejowi, więc w krótkim czasie może spodziewać się telefonu w sprawie polisy.

Pani Izabela oraz Pan Andrzej dzięki tym wydążeniom bardzo się zaprzyjaźnili i zawsze mogą liczyć no swoją sąsiedzką pomoc.

Jak wybrać dobre i niedrogie ubezpieczenie domu w Żernicy? A co jeśli nie posiadasz domu tylko mieszkanie? Przeczytaj wpis Jak pomogłem znaleźć najlepsze i tanie ubezpieczenie mieszkania w Tarnowskich Górach