Jak pomogłem znaleźć najlepsze i tanie ubezpieczenie mieszkania w Tarnowskich Górach

Każdy z nas chce lub już posiada swój wymarzony kąt, dla niektórych jest to mieszkanie, dla innych wymarzony dom. Najważniejsze jest aby w tym jednym miejscu czuć się bezpiecznie i swobodnie. Często, aby posiadać to swoje wymarzone miejsce wydajemy oszczędności swojego życia lub zaciągamy wieloletni kredyt. Aby zaoszczędzić na kosztach utrzymania domu lub mieszkania rezygnujemy z dobrowolnego ubezpieczenia, ale czy rzeczywiście jest to oszczędność? Pewnie wielu z Was myśli „Po co wydawać tyle pieniędzy”, ale czy rzeczywiście?

Kliknij tutaj i napisz do nas wpisując w tytule mieszkanie i nazwę swojej miejscowości

Tanie ubezpieczenie mieszkania w Tarnowskich Górach. Polisa ubezpieczenia mieszkania kosztuje od 100 zł rocznie.

Pan Andrzej nie zastanawiał się nad ubezpieczeniem mieszkania, tylko od razu po otrzymaniu mieszkania w spadku po babci, ubezpieczył je. Ale po co? Czy najlepsze ubezpieczenie mieszkania w Tarnowskich Górach musi być najdroższe?

Pan Andrzej nie lubi niepotrzebnie utrudniać sobie życia, a wie, że na niektóre wydarzenia losowe nie ma żadnego wpływu, więc szybko znalazł najlepsze ubezpieczenie mieszkania dostosowane do jego sytuacji.

Mieszkanie Pana Andrzeja mieści się niedaleko starówki w Tarnowskich Górach. Pan Andrzej posiada drugie mieszkanie, w którym mieszka z rodziną, dlatego mieszkanie odziedziczone postanowił wynająć. Z uwagi na duże zainteresowanie wynajęciem mieszkania dla pracowników firm, mieszkanie szybko zostało wynajęte. W mieszkaniu zamieszkało 8 pracowników firmy remontującej infrastrukturę drogową niedaleko Tarnowskich Gór. Po 3 miesiącach od momentu wynajęcia, Pan Andrzej otrzymał telefon od jednego z wynajmujących mieszkanie, iż zostało ono zalane przez sąsiada z góry. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że jest to prawda. W mieszkaniu powyżej pękła rura doprowadzająca wodę do pralki, a z uwagi na brak zabezpieczenia, woda lała się swobodnie podczas nieobecności właściciela mieszkania.

OC w życiu prywatnym stanowi element składowy polisy mieszkaniowej. 

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania w Tarnowskich Górach

Pan Andrzej postanowił porozmawiać ze sprawcą zaistniałej sytuacji. Sąsiad – Pan Janusz czuł się winny szkód, które powstały z jego winy w mieszkaniu poniżej. Pan Andrzej od razu w rozmowie dał do zrozumienia Panu Januszowi, że takie rzeczy się zdarzają, więc wystarczy, że zgłosi całą sytuację swojemu ubezpieczycielowi i szybko poniesione szkody zostaną zrekompensowane.  Pan Janusz chciał jednak zaoszczędzić i nie wykupił ubezpieczenia, ale nie martwił się tym, ponieważ stwierdził, że straty pewnie nie są zbyt duże, a kwota między 300-500 zł będzie wystarczającą rekompensatą.

Po otrzymaniu takiej informacji, Pan Andrzej od razu zadzwonił do swojego ubezpieczyciela. Likwidator szkód ERGO Hestia oszacował straty na 4 500 zł w wariancie kosztorysowym. Pan Janusz był zszokowany oszacowanym kosztem. W tym momencie już pożałował pozornych oszczędności. 

Koszty szkód przy braku ubezpieczenia mieszkania ponosi sprawca powstałej szkody w wyniku regresu towarzystwa ubezpieczeń do sprawcy zdarzenia.

Pan Andrzej tego samego dnia wzywa ekipę remontową w celu naprawy szkód. Remont mieszkania ma wynieść 16 000 zł. Na tę kwotę składają się koszty materiałów jak i robocizny. Ubezpieczenie mieszkania Pana Andrzeja w pełni to pokrywa, ale okazuje się, że to nie wszystko, gdyż do czasu zakończenia remontu firma, której pracownicy mieszkali w mieszkaniu muszą gdzieś zamieszkać, więc na mocy umowy najmu wynajmują inne 2 mieszkania w Tarnowskich Górach na okres od dnia zdarzenia do dnia zakończenia remontu, który trwa 2 tygodnie.

Remont mieszkania z 2 tygodni przeciągnął się do 3 miesięcy, więc koszty najmu dwóch innych mieszkań dla pracowników wyniosły 12 000 zł. Czym firma budowlana obciążyła Pana Andrzeja za nie wywiązanie się z umowy dzierżawy mieszkania. Pan Andrzej obciążył tym kosztami również sprawcę zalania.

Polisa ubezpieczeniowa Pana Andrzeja w pełni pokrywa wszystkie poniesione koszty. Niestety Pan Janusz będzie musiał pokryć te straty w wyniku regresu jaki otrzyma po zakończeniu postępowania likwidacyjnego.

Poniższej suma wszystkich kosztów poniesionych przez Pana Janusza.

Polisa ubezpieczenia mieszkania Pana Janusza kosztowałaby go ok 200 zł rocznie. Czy było warto zaoszczędzić?

Po zaistniałej sytuacji Pan Janusz stwierdził, że musi wybrać najlepsze ubezpieczenie swojego mieszkania i zwrócił się do mnie z prośbą o dobranie optymalnych warunków.

Pan Janusz zrozumiał, że oszczędność paru zł to żadna oszczędność, a ubezpieczenie mieszkania to nie tylko sama polisa jednakowa dla każdego. Ubezpieczenie mieszkania to szereg możliwości do wyboru: ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie domu, ubezpieczenie mieszkania pod kredyt, ubezpieczenie sprzętu medycznego np. aparatu słuchowego, ubezpieczenie all Risk czy ubezpieczenie OC w życiu prywatnym wraz z rozszerzeniem o OC najemcy.

Dzięki dostępnym polisom każdy z nas może wybrać polisę odpowiednią dla siebie.

Zastanawiasz się gdzie najlepiej ubezpieczyć swoje mieszkanie lub dom? Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie mieszkania w Tarnowskich Górach? Specjalista od ubezpieczeń mieszkań i domów pomoże Ci dobrać polisę spełniająca Twoje indywidualne potrzeby. Ubezpieczenia mieszkania w Tarnowskich Górach oferują między PZU, Aviva, Ergo Hestia, Warta, Concordia, Proama, Generali, Allianz, Compensa, MTU. Należy jednak pamiętać, że ogólne warunki ubezpieczenia regulują zakres ochrony i mogą się znacząco różnić w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeń.

Nie czekaj, ubezpiecz swój dom, mieszkanie. Pamiętaj, aby przed zawarciem ubezpieczenia przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia.

Kontakt ze specjalistą ds ubezpieczenia mieszkań i domów kliknij tutaj