Kluczyk do auta zgubiony i możesz poczuć się zagubiony

Zastanawiałeś się kiedyś, co zrobisz gdy zgubisz kluczyki do swojego samochodu? Czy na pewno wiesz co robić w takiej sytuacji? Kluczyk do auta zgubiony i możesz poczuć się zagubiony. Poniższa historia z życia wzięta pokazuje jak niewiele potrzeba aby nagle dostrzec dość istotny problem.

Pan Robert jest mieszkańcem malej miejscowości, mieszczącej się niedaleka Tarnowskich Gór. Z uwagi na zamiłowania do ciszy oraz bliskości natury właśnie to skłoniło go do kupna domu. Dom umieszczony jest na mało ruchliwej ulicy a zaraz za domem rozpościera się widok na kilkunasto-hektarowy las. W dniu oglądania domu po zobaczeniu pięknego widoku lasu z okien salonu, Pan Robert od razu złożył ofertę na kupno domu. Od momentu przeprowadzki do nowego domu życie codzienne uległo dużej zmianie. Dojazdy do pracy zajmują więcej czasu, ale za to po powrocie można rozkoszować się cisza oraz spokojem po ciężkim dniu w pracy. Na parapetówkę Pan Robert zaprosił kilku z swoich bliskich współpracowników. Parapetówka była jednocześnie podziękowaniem dla całego zespołu za ciężką prace oraz podpisaniem ważnego kontraktu. Impreza Świętnie się udała oraz dzięki niej można było bliżej oraz prywatnie poznać swoich współpracowników. W jednej z rozmów z Dawidem młodszym analitykiem IT Pan Robert dowiedział się, że Dawidem w każdej wolnej chwili biega w różnych matronach, zachwalał sobie codzienny sport, co go odstresowywuje i uspokaja po ciężkim dniu w pracy oraz utrzymuję go w dobrej kondycji.

Czy zagubione kluczyki do samochodu to musi być powód do stresu?

Z uwagi na stresującą pracę Pan Robert postanowił także zacząć biegać w pobliskim lesie. Po paru tygodniach codziennego joggingu samopoczucie Pana Roberta uległo dużej zmianie, był mniej zestresowany, lepiej się wysypiał oraz udało mu się schudnąć parę zbędnych kilogramów, z czego był bardzo zadowolony. Nie wydobrzał już sobie życia bez biegania. Tak i było tego dnia. Postanowił, że zaraz po powrocie z pracy wskoczy w sportowy struj i uda się na 10 km przebieżkę. Po powrocie do domu, zmienił ubranie, ale przypomniał sobie, że zostawił w samochodzie małą wodę, a w ten upalny dzień podczas biegu nawadnianie organizmu podczas wysiłku jest bardzo ważne. Po wzięciu butelki wody z samochodu, nie chciało mu się wracać do domu żeby odłożyć kluczyki od samochodu. Więc zabrał je z sobą, wrzuci je do kieszenie szortów i pobiegł do lasu. 

Udało mu się przebiegnąć znacznie większy dystans niż zaplanował, z czego był bardzo zadowolony. Następnego dnia rano Pan Robert był w wyjątkowo dobrym humorze z uwagi na wczorajsze pobicie własnego rekordu trasy oraz dzisiejszego spotkania z potencjalnym nowym Klientem, dla którego cały zespół przygotował specjalną ofertę, było już pewne, że oferta przemówi do Klienta i kontrakt jest w garści. Niestety kluczyki od samochodu nie leżały na komodzie gdzie zawsze po powrocie do domu Pan Rober je odkładał. Pan Rober przypomniał sobie, że wziął je wczoraj z sobą na jogging. Niestety w spodenkach ich nie było, zaczął gorączkowo przeszukiwać dom, bo może gdzieś wypadły. Niestety nie mógł ich znaleźć. Po przeszukaniu całego domu skierował się na podwórze i tam zaczął szukać niestety tam kluczyków także nie znalazł. Po przeszukaniu wszystkich możliwych miejsc już wiedział, że nigdy ich nie znajdzie, bo wypadły gdzieś w lecie.

Zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami swojego ubezpieczenia Auto-Casco bo zagubione klucze to nie koniec świata

Z uwagi na to, że taka sytuacja miała już miejsce w pracy z samochodem służbowym, który był rękach jego pracownika, Pan Robert wiedział, co musi zrobić. Po pierwsze zgłosił to na policję, ponieważ istniej prawdopodobieństwo, że ktoś może znaleźć kluczyki. Następnie umówił się do autoryzowanego serwisu na wymianę zamków oraz poinformował o tym ERGO Hestia swojego ubezpieczyciela.

Przy utracie kluczyków samochodowych należy pamiętać, że jeżeli w trakcie trwania umowy ubezpieczenia zostaną utracone klucze lub zostaną utracone inne urządzenia służące do otwierania i uruchamiania pojazdu (zgubienie, kradzież), lub zostaną zniszczone
do obowiązku klienta należy zabezpieczyć pojazd przed włamaniem. Klient powinien
poinformować ERGO Hestię o utracie kluczy lub urządzeń oraz wymienić zabezpieczenia na nowe. Po wymianie zabezpieczeń wymagane jest wykonanie zdjęć urządzeń służących do jego otwierania i uruchamiania. Zdjęcia powinien wykonać opiekun Klienta – agent.

Ważne! Jeżeli niedopełnienie tych obowiązków miało wpływ na powstanie lub rozmiar szkody, ustalenie przyczyny zdarzenia lub jego okoliczności oraz wysokości odszkodowania i pozostaje w jakimkolwiek związku przyczynowym z powstałą szkodą, ERGO Hestia może potraktować niedopełnienie obowiązków, jako rażące niedbalstwo i tym samym odmówić wypłaty odszkodowania w całości lub części za szkodę powstałą z tego powodu.

Wymiana zabezpieczeń to wg OWU
Pokrycie kosztów:
a) dorobienia kluczy lub urządzeń służących do otwarcia i uruchomienia pojazdu;
b) wymiany lub przekodowania zamków bądź urządzeń zabezpieczających;
c) związanych z utratą innych przedmiotów, które umożliwiają dorobienie kluczy (na przykład
korków wlewu paliwa zamykanych na ten sam klucz);
d) odtworzenia kluczy lub innych urządzeń służących do otwierania lub uruchamiania pojazdu
będącego przedmiotem ubezpieczenia, utraconych bądź zniszczonych na skutek innych
zdarzeń niż określone w tabeli zamieszczonej w §4

Pamiętaj! Wymiana zabezpieczeń w AC (Auto-casco) w wariancie tzw. utrata i uszkodzenie pojazdu oraz * tzw. all risk jest w standardzie.

Masz pytania dotyczące warunków ubezpieczenia? napisz do nas