Czy Agnieszka poradzi sobie? Ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie domu

Spotkałem dzisiaj Agnieszkę. Agnieszka jest typem domatorki. Uwielbia spędzać czas z rodziną i znajomymi. Najchętniej jednak spędza każdą wolną chwilę w ogrodzie. Tak, ogród przed domem to jej wymarzone miejsce na relaks i ucieczkę przed codziennością. Trawa, krzewy, ulubione kwiaty, parę starych drzew. Każdego dnia, od wczesnej wiosny, aż do późnej jesieni spędza czas w ogrodzie. Jak sama mówi, zawsze jest coś, co można zrobić lepiej. Czerpie z ogrodu nie tylko przyjemność. Dba o to, by w czasie sezonu zapełnić słoiki przysmakami według tradycyjnych receptur. Dżem z agrestu, a może kiszone ogórki z ostrą papryczką? Takie najbardziej lubią jej chłopaki.

Polisa ubezpieczenia domu, nie jest dużym wydatkiem a dobrze dobrana daje bezpieczeństwo.

Dom z ogrodem to wymarzone miejsce Agnieszki i jej synów. Chętnie jej pomagają przy wszelkich naprawach, poprawkach i remontach. Słowem „zuch chłopaki”. Dom znajduje się w Żernicy niedaleko Gliwic. Pani Agnieszka od zawsze marzyła o domu z ogrodem, który dopasują do siebie. Dlatego zdecydowali się, wiele lat temu, na zakup właśnie tego domu do pełnego remontu. Dom zakupili za stosunkowo niewielkie pieniądze. Byli jednak świadomi nakładów, jakich będą musieli w niego włożyć, by spełniał oczekiwania rodziny. Pracowali przy nim w każdej wolnej chwili, spędzając jednocześnie wiele czasu wspólnie. Przez cały rok można było ich znaleźć w ogrodzie. Każdego lata, w godzinach wieczornych zasiadali na ławce przed domem i podziwiali efekty swojej pracy. 

„Nastała jesień. Z rozrzewnieniem można już tylko wspominać lato i każdą chwilę w ogrodzie…” powiedziała Agnieszka.

Dawno temu Agnieszka spytała mnie, czy może ubezpieczyć dom. Ot prosta sprawa. Jednak po bliższej analizie okazało się, że nie tak łatwo zakupić ubezpieczenie domu za rozsądne pieniądze. Agnieszka pochyliła się nad warunkami i wyszło, że definicja definicji nie równa. W każdym zakładzie ubezpieczeń wichura znaczy coś innego. Ma inne założenia co do prędkości wiatru. Potem okazało się, że nie wszystkie możliwości szkód, proponowane w standardowej ofercie są im potrzebne. Czy na pewno jest potrzebne ubezpieczenie od kradzieży?

Ubezpieczenie, którego zakres wybierzesz samemu wg swoich potrzeb. Skonfiguruj swoją polisę tak, jak chcesz.

Przecież zawsze jest ktoś w domu – powiedział mąż. Najbardziej chcemy, aby polisa obejmowała ubezpieczenie od zalania, wichury, pioruna czy graffiti oraz gdyby pęknięty wężyk ze spłuczki uszkodził wymarzone i długo wyczekiwane panele. Dodatkowo chcemy, aby polisa w przypadku szkody pokryła wartość faktyczną uszkodzonego domu po zdarzeniu. Dom jest owszem stary, ale włożyliśmy w niego mnóstwo pieniędzy, czasu i serca, aby go wyremontować.

„Czy naprawdę tak trudno zrozumieć czyjeś marzenia? Czy tak bardzo ten świat jest zepsuty? Tylko zawiść i przekora…”

Agnieszka z mężem zdecydowali jednogłośnie. Chcemy ubezpieczenie od ognia, od zalania z pękniętych rur, zalania z dachu oraz cofnięcia się cieczy w kanalizacji. Ubezpieczenie domu ma być najlepsze jak to tylko możliwe. Musi obejmować również szkody polegające na przewróceniu się drzew na budynek czy grafitti. Dodatkowo chcemy, aby ochrona objęła panele solarne na dachu i silnik z bramy elektrycznej.

Pamiętaj, że niektóre opcje jak bagaż czy assistance wcale nie są drogie, a mogą być przydatne.

I jeszcze OC, czyli szkody wyrządzone osobom postronnym na terenie domu i poza nim, no i oczywiście stłuczenie szyb czy uszkodzenia sprzętu agd, gdyby tak przypadkiem spadł garnek podczas zaprawiania słoików. Koszt polisy All risk na poziomie 350 zł na rok jest niewielki przy powyższych założeniach, dlatego też decydujemy się jeszcze na opcję ubezpieczenia bagażu. Gdyby tak okazało się, że telefon, laptop czy aparat fotograficzny zostały skradzione np. z bagażnika samochodu. Łączny koszt to 400 zł. Jak zdecydowali, tak zrobili. Zawarli ubezpieczenie domu według własnych przemyślanych potrzeb. 

„Nie jestem już sobą, straciłam chęć i nawet nie odwiedzam tego miejsca, bo jest mi smutno, że nie będzie już porzeczkowego kompotu czy naleśników z dżemem śliwkowym”

Niedawno Agnieszka wróciła z pracy i zastała następujący obraz.

Ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie domu

Budynek spłonął doszczętnie. Przyczyna pożaru aktualnie jest nieznana. Sprawa na Policji nadal się toczy. Na miejscu zdarzenia Agnieszka z mężem znaleźli puste butelki po wodzie mineralnej, które prawdopodobnie porzucił sprawca podpalenia. Jednak tego na razie nie może być pewna do zakończenia postępowania. Agnieszka otrzymała ze swojej polisy najpierw świadczenie z SOS assistance, by mieć na tymczasowy lokal zastępczy i dodatkowo zaliczkę z polisy ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych. Na razie mieszka w bloku.

Ubezpieczenie domu to nie tylko polisa-to spokój o dach nad głową.

Co dalej? Nie wiadomo. Czy zdecyduje się na zakup nowego domu z ogrodem? Czy otrzymane odszkodowanie wypłacone po zakończeniu postępowania będzie wystarczające, aby zakupić nowy dom? Dom, w który nie będzie trzeba wkładać już tyle wysiłku? Prawdopodobnie tak, bo widzę w jej oku błysk zainteresowania nowym ogrodem. Czasami nawet myśli, jakie zasadzić tym razem drzewa. Czy coś zmienić w wystroju, a może postawić tym razem duży kominek?

” Najważniejsze, że nam się nic nie stało, choć trudno nam jest teraz w betonowym bloku bez tego komfortu i przestrzeni”

Zastanów się, co zrobisz, gdy pożar zabierze dobytek całego Twojego życia. Czy dasz radę udźwignąć taki ciężar? Czy kwota pomiędzy 300-600 zł na rok jest zbyt duża, aby móc żyć spokojnie ? Ostatnio wyczytałem gdzieś komentarz „po co się ubezpieczać, przecież państwo i tak pomoże”. Czy na pewno chcesz liczyć tylko na niewielką pomoc państwa?

Jeśli chciałbyś niezobowiązująco poznać koszt ubezpieczenia swojego domu, napisz do nas, czego oczekujesz przy takiej polisie. Postaramy się stworzyć taki pakiet ochronny, jaki jest Ci potrzebny.

„Wszystkie przedstawione historie opierają się na faktycznych zdarzeniach. Dla dobra poszkodowanych mogły zostać zmienione dane osobowe oraz szczegóły dotyczące okoliczności szkody .Przedstawione historie mają charakter informacyjny i nie są wyznacznikiem odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego. Zakres ochrony zawarty jest w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy do lektury Ogólnych Warunków Ubezpieczenia

Imię i nazwisko (wymagane)

Pesel właściciela lub ubezpieczającego (wymagane)

Adres e-mail (wymagane)

Nr telefonu

Temat

nazwa miejscowości gdzie znajduje się nieruchomość wraz z kodem pocztowym (wymagane) :

Dotyczy: mieszkanie lub dom (wymagane)

Orientacyjna wartość nieruchomości lub ilość m2 powierzchni (wymagane)

Czy wystąpiły szkody w ciągu ostatnich 3 lat? (wymagane)

Jestem zainteresowany ubezpieczeniem wyposażenia i rzeczy osobistych. Jeśli tak proszę podać na jaką kwotę (wymagane)

Jestem zainteresowany ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (wymagane)
TakNie

Jestem zainteresowany ubezpieczeniem Assistance (wymagane) :

Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną. Brak zaznaczenia okienka zgody jest równoznaczne z niewyrażeniem zgody.
Zgadzam się na otrzymywanie informacji handlowej od Fenix N.R.B., z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (telefon, e-mail) przy użyciu podanych przeze mnie danych kontaktowych.

Zgoda na marketingowe przetwarzanie danych osobowych.
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fenix N.R.B., w celu marketingu bezpośredniego własnych produktów i usług, w tym prezentacji ofert ubezpieczenia.

Oświadczenie o administrowaniu danymi przez Fenix N.R.B. w celu marketingu własnego.
Administratorem danych osobowych jest Fenix N.R.B.
Administrator danych osobowych wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych poprzez formularz kontaktowy http://fenixnrb.pl/kontakt/

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.